Nejčastější dotazy ohledně Flyboardingu

Jak Flyboarding funguje?

“Vznášet se” nad hladinou vody můžete díky tryskám v botách a na rukou. Do trysek je vháněna voda přes PVC trubku, která je napojena na čerpadla na motorovém člunu. Díky čtyřem tryskám si udržíte stabilitu a trysky budou mít dostatek Vás unést. Více o tom jak vše funguje napoví toto video.

 

 

Od kolika let se může na Flyboardingu létat?

V čechách můžete vyzkoušet flyboard již od 12 let, ale v tomto případě budete potřebovat povolení od zákoného zástupce. Bez povolení můžete létat až od 18 let.

Je složité se na Flyboardu naučit?

Létaní na flyboardu není nijak složité, normální člověk zvládne flyboard ovládat za 5-10 minut

 

Jaké je spadnout na flyboardu

Mnoho lidí se ptá, jaké je to spadnout do vody z 9 metrů. Díky hadici, do ní padáte maximální rychlostí 10 km/h a vše nepříjemné s pádem ještě utlumí helma, neoprén a plavací vesta, kterou při flyboardingu každý má.

Jaké předpoklady musím mít, aby jsem mohl na flyboarding

Každý provozovatel má své podmínky, ale všeobecně se dá říct, měli by jste být průměrný plavec a neměli by jste se bát vody, protože pádům do vody se nevyhnete. Taky by jste neměli mít strach z výšek a měli by jste mít rádi adrenalin. Protože flyboarding je adrenalinovým zážitkem. Samozřejmě měli by jste být zdraví.

Flyboarding a brýle,kontaktní čočky

Při flyboardingu je potřeba aby jste dobře viděli. Proto si brýle nebo čočky budete muset vzít. Jen si budete muset brýle zajistit proti ztrátě při pádu. Tzn. dát si je například na gumičku atp…

Musím mít kondici

Víc než kondici je třeba mít spíš dobrou rovnováhu. Výhodu prý mají lidé, kteří to umí se snowboardem.

Jakou maximální váhu můžu mít

Flyboarding je konstruován na vynesení osoby o max. váze 120 kg.